Wybierasz się do Małopolski z grupą znajomych? Wypożyczalnia busów to oszczędność czasu i pieniędzy!

Wybierasz się do Małopolski z grupą znajomych? Wypożyczalnia busów to oszczędność czasu i pieniędzy!

Ile kosztuje wypożyczenie busa? Wbrew pozorom nie aż tak dużo. Jeśli podróżujesz z dużą rodziną lub kilkuosobową grupą znajomych, wypożyczenie busa może okazać się nie tylko wygodniejszą, ale i tańszą alternatywą dla transportu publicznego.

Wypożyczalnia busów w Krakowie

W Krakowie i okolicach Krakowa znajduje się bardzo wiele atrakcji turystycznych, które po prostu trzeba zobaczyć! Skorzystanie z wypożyczalni busów to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które planują zwiedzanie Małopolski w większej grupie (na przykład dla 6-8 osobowej rodziny lub tak samo licznej grupy znajomych) i mają w planach zobaczenie większej liczby atrakcji Krakowa i okolic.

Podróżowanie wynajętym busem będzie też szczególnie opłacalne dla tych, którzy zamierzają zobaczyć wiele w krótkim czasie. Podróżując busem nie musimy tracić czasu na dojazdy do dworców lub przystanków, ani czekać na przyjazd autobusu, zastanawiając się czy oczekiwany środek transportu przyjedzie na czas lub czy znajdziemy w nim miejsca siedzące.

Podróżowanie wynajętym busem czy transportem zbiorowym?
Podróżowanie wynajętym busem może być tańsze niż transportem publicznym? /fot. tayguntoprak, Piabay.com

Wypożyczenie busa może nam uratować wakacje zwłaszcza w takich miejscach jak Kraków i okolice. Jeśli chcemy zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca w Krakowie i okolicach (np. Kopalnia Soli Wieliczka, obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, Zakopane, Wadowice, Częstochowa, Niepołomice) postawienie jedynie na transport publiczny może kosztować nas wiele nerwów, czasu i pieniędzy.

Wypożyczonym busem taniej niż komunikacją publiczną?

Okazuje się bowiem, że przy ośmioosobowej grupie znajomych, zwiedzanie okolic Krakowa transportem zbiorowym może wcale nie być tańsze niż wypożyczonym busem. Zakładając, że koszt wypożyczenia busa w Krakowie wynosi 300 złotych brutto za dobę, to nawet wliczając koszt paliwa, podróżowanie transportem zbiorowym nie będzie wiązało się z żadną oszczędnością. Wydane 300 zł na wypożyczenie vana na jeden dzień to koszt na osobę (przy zakładanej grupie ośmioosobowej) zaledwie 37,50 zł (plus koszt paliwa). Natomiast podróżując transportem publicznym, za sam bilet z Krakowa do Zakopanego zapłacimy 40  zł (tam i z powrotem, za jedną osobę!). A pamiętajmy, że podróżując wynajętym komfortowym busem podróżujemy szybciej i bardziej komfortowo. Możemy więc w tym samym czasie zwiedzić więcej atrakcji i miejscowości, a dzięki komfortowi podróżowania mieć jeszcze więcej przyjemności ze zwiedzania.

Reasumując. Czy wynajem busa jest lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z transportu zbiorowego? Na pewno nie zawsze i nie dla każdego, ale prawie zawsze dla większej grupy turystów, wynajęcie busa będzie korzystną inwestycją. Będzie inwestycją dzięki której wyjazd wakacyjny może być o wiele bardziej udany i komfortowy. A przy tym, wbrew pozorom, nie koniecznie droższy.

Cennik i informacje praktyczne dotyczące wypożyczania busa zostały zaczerpnięte ze strony internetowej: Wypożyczalnia busów Kraków – Rentalvans.pl

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]