Categories Aktualności Polecane

Prace społeczne i ograniczenie wolności za palenie węglem

Miesiąc ograniczenia wolności i prace społeczne w wymiarze 20 godzin – to kara na jaką Sąd Rejonowy w Krakowie skazał mężczyznę, który palił w piecu węglem, wbrew obowiązującej od 1 września 2019 ustawy antysmogowej.

Mężczyzna palił drewnem i węglem w piecu w październiku 2019 roku i odmówił przyjęcia mandatu. Dlatego sprawą zajął się sąd, który nie miał wątpliwości o winie mężczyzny.

Sąd uznał, że okoliczności zdarzenia i wina obwinionego nie budzą wątpliwości, i uznał ten czyn za wykroczenie w związku z Uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 15 stycznia 2016r. w sprawie wprowadzenia na obszarze Gminy Miejskiej Kraków ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. / Rzecznik straży miejskiej w Krakowie Marek Anioł

Warto dodać, że za palenie na terenie Krakowa węglem i drewnem grozi pouczenie, mandat do maksymalnie 500 zł. Jeśli sprawa trafi do sądu, to  łamiącemu przepisy grozi kara grzywny do 5 000 zł.

 

 


Źródło: https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-krakow-jest-pierwszy-wyrok-za-palenie-w-piecu-drewnem-i-wegl,nId,3345289#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]