Categories Turystyka

Okolice Krakowa: gdzie warto się wybrać?

Dla wielu z nas Kraków sam w sobie jest ciekawym celem wycieczki. Warto jednak pamiętać, że miasto to może się okazać dobrym punktem wypadowym dla tych, którzy chcą poznać nieco mniej znane atrakcje Małopolski. Jakie miejscowości warto odwiedzić w tej części kraju?

 

Turyści, którzy w rejonie Krakowa znajdą dla siebie tanie noclegi, z pewnością na nudę nie będą mogli narzekać. Spacery po Grodzie Kraka oraz wycieczki za miasto z pewnością staną się dla nich nie lada gratką. A gdzie warto się wybrać?

Wśród tych podkrakowskich atrakcji, o których przewodniki turystyczne wspominają dość często, pojawiają się tak ciekawe miejscowości, jak leżące w dolinie Dłubni Michałowice. Ta wieś oczaruje miłośników aktywnego wypoczynku i pięknych widoków, gdyż terenów pozwalających na urządzanie pieszych wędrówek jest tu sporo.

Kolejna miejscowość, którą w czasie takiej wycieczki warto odwiedzić, to Prandocin, znany z XII-wiecznego kościoła. Perełką romańskiej architektury mogą się też pochwalić Wysocice, znane z pięknego kościoła zachwycającego swym historycznym charakterem. A co z tymi, którzy chcą nacieszyć się widokiem ciekawych budowli drewnianej? Dla nich godnym polecenia miejscem stać się mogą Iwanowice, znane z drewnianej świątyni pw. św. Trójcy. Wizyta na polu bitwy pod Racławicami, wizyta w klasztorze w Miechowie – oto kolejne atrakcje, które można odwiedzić w trakcie wycieczki po okolicy Krakowa.

Dobre zagospodarowanie oraz baza noclegowa, z której można korzystać, to czynniki, dzięki którym planowanie wycieczek po okolicach Krakowa staje się zadaniem coraz łatwiejszym. To dobrze, gdyż miejsc, które warto tu zobaczyć, jest sporo.

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]