Categories Polecane Turystyka

Nie tylko Kraków: Wieliczka, Bochnia, Ojcowski Park Narodowy

Kraków to miasto, które kryje wiele atrakcji i zabytków. Jednak wokół Krakowa znajduje się również wiele ciekawych miejsc i atrakcji, które można odwiedzić. Największymi atrakcjami pod Krakowem są oczywiście Wieliczka, Bochnia i Ojcowski Park Narodowy.

 

Wieliczka to miasto położone niedaleko Krakowa, słynące z największej na świecie kopalni soli. Kopalnia ta jest jednym z największych zabytków techniki w Polsce i została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wieliczka oferuje turystom możliwość zobaczenia pięknych i zachwycających korytarzy, komór i komnat, w których znajdują się rzeźby z soli, a także sala balowa i kaplica św. Kingi.

Kolejną ciekawą atrakcją jest Bochnia, która jest drugą najstarszą kopalnią soli na świecie. Kopalnia ta jest znana z pięknych komór i sal, które służyły jako schronienie dla górników w czasach wojny, a także z wielu ciekawych eksponatów.

Ojcowski Park Narodowy to również ciekawe miejsce do odwiedzenia. Park ten jest jednym z najpiękniejszych na świecie i słynie z pięknych krajobrazów, wąwozów i jaskiń, które można zobaczyć na jego terenie. Park zawiera również wiele ciekawych zabytków, takich jak zamki i pałace, które można zwiedzać.

Jeśli szukasz ciekawych atrakcji w okolicach Krakowa, to powinieneś spróbować odwiedzić Wieliczkę, Bochnię i Ojcowski Park Narodowy. Te trzy miejsca oferują niesamowite widoki i wspaniałe przygody. Z pewnością będziesz zachwycony tym, co zobaczysz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]